خاطرات اولین پزشک زن نهاوند از جنگ تحمیلی

او ادامه داد: نام خود را پس از مطالعه قرآن کریم و نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه و دهها منبع دیگر «فاطمه» گذاشتم. من در اصل متولد کشور کانادا هستم و برای ادامه تحصیل به کشور فیلیپین رفته بودم و در سر کلاس درس رفتار، آداب اسلامی و اصول اخلاقی دکتر مسعودی تبعه ایرانی مرا شیفته خود کرد و همین امر باعث علاقه من به ایشان و دین اسلام شد.

وی ادامه داد: دکتر مسعودی شرط ازدواج با من را پذیرش دین اسلام و آیین شیعه عنوان کرد من نیز قبول کردم. پس از ازدواج و پس از پایان تحصیلات، هر دو با مدرک پزشکی عمومی به ایران آمدیم.

این پزشک اظهار کرد: چون در آن سال‌ها در ایران تازه انقلاب اسلامی به پیروزی رسیده بود و جنگ تحمیلی نیز شروع شده بود شرایط کشور حساس بود و به پزشک نیاز داشت؛ بنابراین با همسرم تصمیم گرفتیم ادامه تحصیل در مقطع بالاتر را رها کنیم و بلافاصله به ایران و شهرستان نهاوند آمدیم.

الاس خاطرنشان کرد: در شهرستان نهاوند و در مطب به مداوای مردم پرداختیم. من اولین پزشک زن در نهاوند بودم و این باعث خوشحالی مردم بود اما بعد از مدتی دکتر مسعودی همسرم مرا تنها گذاشت و برای کمک به جبهه‌های غرب و جنوب رفت.

وی یادآور شد: واقعا سال‌های سختی بود. همراه با دلهره، در کشوری غریب و تنها بودم. اگر مسلمان نبودم و رشادت‌های مردم ایران و به خصوص مردم نهاوند را با چشم خودم نمی‌دیدم یک لحظه در آن تنهایی در ایران نمی‌ماندم اما فداکاری مردان و زنان ایرانی ایمانم را قوی‌تر کرد و تا به امروز در کنار آنها هستم و به همه آنها افتخار می‌کنم و خودم را یک ایرانی و نهاوندی می‌دانم.

وی گفت: در دورانی که همسرم در کنارم نبود و زبان ایرانی را بلد نبودم با اشاره درد بیمارانم را تشخیص می‌دادم. من در پشت جبهه هم خدمت می‌کردم. یعنی تا ظهر در مطب بودم و بعد از ظهرها در خدمت درمانگاه سپاه، بهزیستی و کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) مردم را به صورت رایگان در مان می‌کردم.

الاس ادامه داد: هم اکنون نزدیک 30 سال از حضور من و همسرم در نهاوند می‌گذرد و همچنان در خدمت مردم و افراد بی‌بضاعت هستیم. نیازمندان بهزیستی، کمیته امداد و افراد کم درآمد و معتاد را رایگان ویزیت می‌کنیم. همچنین در محل و منزل کلاس قرآن و نهج‌البلاغه داریم و از افتخاراتمان این است که بعد از خودمان پسرمان حامد در رشته دندانپزشکی و دخترم مژگان در رشته پزشکی به مردم نهاوند خدمت خواهند کرد. آنها فارغ التحصیل دانشگاه کشور فیلیپین هستند. شوهرم نیز بازرس سازمان نظام پزشکی کشور و عضو انجمن خیرین مدرسه‌ساز نهاوند است.

/ 2 نظر / 258 بازدید
محرم کورانی

باتشکرازجناب اقای دکترمعسودی وخانم دکتر

parisweb

طراحی سایت برای سازمانها،شرکتها،فروشگاههاوسایرمشاغل...باقیمتی مناسب برای شما مشتری محترم. اگر میخواهید آدرس وبلاگ شما به www.noureomid.ir تبدیل شود با شماره زیر تماس حاصل فرمایید. شماره تماس: 09338001626 (آقای علی پور) زمان تماس از ساعت 16 تا 23 بامراجعه به آدرس www.parisweb.irاز سایت ما دیدن نمایید. از دیگر خدمات ما طراحی قالب اختصاصی،نصب cms،بالا بردن سئول،مشاوره رایگان،طراحی بنر،طراحی کاتالوگ،طراحی گرافیک،طراحی کارت ویزیت،بنر و... است.