سیده زهرا حسنی

وی به همراه برادرش علی در فعالیت‌های دوران انقلاب و پس از آن شرکت داشت. وی در آغاز جنگ ایران و عراق دختری هفده ساله بود. به دلیل قرار گرفتن در متن جنگ به طرق مختلف از جمله همکاری در کفن و دفن شهدا، امدادگری، زخم‌بندی، حمل مجروحان، تعمیر و آماده‌سازی اسلحه، پخت و پز و توزیع امکانات فعالیت داشت. خواهر کوچکش در فعالیت‌ها همراه وی بود.

پدر و برادر بزرگش در جنگ به شهادت رسیدند و برادر کوچکترش مجروح شد. خود وی هم در این جریان با اصابت ترکش به دست و نخاعش، در ۲۰ مهر ۱۳۵۹ مجروح شد. وی نمادی از شجاعت و ایثار زنان ایرانی در جنگ تحمیلی است. کتاب سرگذشت و خاطرات وی با نام دا تا کنون به چاپهای متعدد رسیده است. وی دارای چهار فرزند به نام‌های عبدالله، هدی، فاطمه و میناست.

وی در ۳ خرداد ۱۳۹۰ و در سالروز آزادسازی خرمشهر با حضور در مجلس شورای اسلامی خواهان حل مشکلات مردم شهرها و مناطق جنگ زده شد و آن را یکی از مسئولیت های مهم نمایندگان دانست و گفت:«کاری کنید که اگر حمله ای به کشور شد، مردم از دل و جان از این کشور دفاع کنند و اجازه ندهید که مردم در فقر و بیکاری فحشا زندگی کنند.» وی همچنین از بیان مشکلات مردم این مناطق برای مقام رهبری خبر داد. او در سخنان خود در مجلس به وضعیت بد حجابی در شمال شهر تهران انتقاد کرد و گفت:«آیا ما شهید دادیم تا فاحشه ها همه جا را بگیرند و آیا ما شهید دادیم که قاچاقچی ها مواد مخدر در کشور توزیع کنند؟

/ 2 نظر / 243 بازدید
cib

وبلاگ سیب جدیدترین تکنولوژی روز دنیا را در اختیار شما می گذارد. cib.persianblog.ir در صورت لینک کردن وبلاگ با فرستادن پیام وبلاگ شما لینک می شود

مندنی زاده

اين چه حرفيست که در عالم بالاست بهشت/ هر کجا وقت خوش افتاد همان جاست بهشت دوزخ از تيرگي بخت درون من و توست/ گر درون تيره نباشد همه دنياست بهشت